صبح تاریخ المپیاد بالاخره مشخص شد(باز هم نه دقیق!) و پروژه را هم فهمیدیم که راجع به Obesityست. استرس چندانی ندارم ولی کارهایم این هفته خیلی خیلی خیلی زیادند. بخشی از درس‌ها را نخوانده‌ام، پوستر ایفسا را باید بکشم، مستند فروغ را باید آماده کنم، پست پنجم علمی مجله که راجع به Habit است را ادیت بزنم، تکلیف میکروبیولوژی که برای انجام دادنش 3تا مقاله باید می‌خواندیم را آماده کنم، با Wade و ولهارد برای آلی مسئله حل کنم چرا که سرکلاس می‌پرسد و باید روی Chemdraw بکشیم و توضیح دهیم جلوی 100نفر آدم. داشتم می‌گفتم، کجا بودیم؟ آها، کار Systemic Thinking هم که باید برای مجله ایفسا بنویسیم امروز فردا شروع می‌شود. امروز هم آخرین جلسه کارگاه اصول نشریات است. یه تمرین هم داده که ننوشتم. آها، برای پایتون هم قرار بود سوالات و اشکالاتم را جمع کنم و بروم بپرسم. و نوبل‌ها، که بخش خوب ماجراست. 

و مدیریت این‌ها راحت نیست. 

دلیلی هم ندارد جزء به جزء کارهایم را اینجا بنویسم. فقط حس می‌کنم این کمی ذهنم را مرتب می‌کند. میدانی، بعد از چند بار تلاش، دیگر ترجیح میدهم سکوت کنم. برای بیان هر ایده و فکری، کافی‌ست از واژه‌هایی که با جهان فکری آدم مقابلت متفاوت است استفاده کنی تا کل موضوع به یک کج فهمی بزرگ منتهی شود. و لااقل در این برهه، انرژی کافی برای بیش از حد توضیح دادن را ندارم. 

اما حرف زدن با فاطمه اینطور نیست. با کمترین تقلا برای رساندن مفهوم، بار زیادی از سنگینی‌ای که ماه‌ها با خودم این ور و آنور می‌کشم سبک می‌شود. 

یعنی فقط برای فاطمه این جملات که «حس می‌کنم هرجا میرم، هرکار میکنم، دوتا چشم بهم چسبیده و منتظره تا یک اشتباهی کنم...دائماً محاسبه میشم. دائماً برچسب میخورم. آدم‌ها با نگاه، چشم و ذهنشون، قطعه‌ای از من رو گرفته‌اند و اون قطعه‌ای که پیش اون‌ها بروز کرده، همزمان که جزئی از منه، اختیارش با اوناست. و "هرکاری" باهاش می‌تونن کنن» میک سنس می‌کند.

تلاش می‌کنم گزینه‌ها را محدود کنم که تمرکزم سرجایش برگردد. اما خدایا. چه بساطی‌ست.

کتاب می‌خوانم و فیلم می‌بینم تا این فکر که «همه از من متنفرند» را به عقب برانم. یعنی نهایتاً اهمیتی ندارد چقدر آدم‌ها از تو متنفرند. یا چقدر دوستت دارند. تو تنهایی و باید این را پذیرفت.

الان هم باید با این فکر که چقدر پست‌هایم به‌دردنخورند کلنجار بروم. اینکه نهایتاً هیچ حرفی که به‌دردتان بخورد نمی‌زنم، هیچ نکته‌ای نهفته نیست. آه.   

 

بشنویم از راک بند جدید موردعلاقم؟ :)